روش تهیه ژله ۷ لایه خوش طعم

روش تهیه ژله ۷ لایه خوش طعم

7-layer-jello

 

طرز تهیه:

برای لایه اول، سه چهارم پیمانه آب را در یک ظرف مناسب بریزید و اجازه دهید به طور کامل بجوشد. سپس یک بسته پودر ژله آلبالو را در آب حل کنید. بعد از حل شدن، از روی حرارت بردارید و سه چهارم پیمانه آب سرد را به آن بیفزایید. به هم بزنید و در یک ظرف مناسب بریزید . به مدت ۴۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

برای لایه دوم، یک دوم پیمانه آب را بجوشانید. ژله توت فرنگی را در آن حل کنید و سپس یک دوم پیمانه آب سرد و یک دوم پیمانه شیر خشک را روی آن بریزید. سپس خوب به هم بزنید و روی لایه اول بریزید. برای ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

برای لایه سوم، سه چهارم پیمانه آب را بجوشانید. پودر ژله لیمو را اضافه کنید و هم بزنید. از روی حرارت بردارید . سه چهارم پیمانه آب سرد روی آن بریزید . سپس روی لایه دوم بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید.

برای لایه چهارم، یک دوم پیمانه آب داغ آماده کنید و دوباره پودر ژله لیمو را در آن حل کنید. از روی حرارت بردارید و یک دوم پیمانه آب سرد و یک دوم پیمانه شیر خشک به آن اضافه کنید. روی لایه سوم بریزید و ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

برای لایه پنجم، سه چهارم پیمانه آب جوش بردارید و پودر ژله پرتغال را به آن اضافه کنید از روی حرارت بردارید و سه چهارم پیمانه آب سرد به آن بیفزایید. به هم بزنید و روی لایه چهارم بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

برای لایه ششم، یک دوم پیمانه آب جوش بردارید و پودر ژله تمشک را در آن حل کنید. از روی حرارت بردارید و به آن یک دوم پیمانه آب سرد و یک دوم پیمانه شیر خشک به آن اضافه کنید. روی لایه پنجم بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

برای لایه هفتم، سه چهارم پیمانه آب داغ آماده کنید و پودر ژله توت فرنگی را در آن حل کنید. از روی حرارت بردارید و یک دوم پیمانه آب سرد و یک دوم پیمانه شیر خشک به آن اضافه کنید و روی لایه ششم بریزید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه در یخچال بماند. سپس با خامه و گردوی خرد شده آن را تزیین کنید.

مواد لازم:

یک بسته پودر ژله توت فرنگی
یک بسته پودر ژله لیمو
یک بسته پودر ژله آلبالو
یک بسته پودر ژله پرتغال
یک بسته پودر ژله تمشک
چهار و یک دوم پیمانه آب جوش
چهار و یک دوم پیمانه آب سرد
یک و یک دوم پیمانه شیر خشک
خامه به مقدار لازم
یک دوم پیمانه گردوی خرد شده

اشتراک گذاری مطلب

کلیه حقوق برای مجله اینترنتی ناز بهار محفوظ است All Rights Reserved - © 2013 - 2017