شکم بند لاغری میس بلت

فروش به مدت محدود

35,000 تومان

فقط 29000 تومان


کتونی اورجینال

کتونی اورجینال

کم شدن استرس با تغذیه مناسب ، درست یا غلط ؟

کم شدن استرس با تغذیه مناسب ، درست یا غلط ؟

کم شدن استرس با تغذیه مناسب ، درست یا غلط ؟

آیا تغذیه میتواند بر کاهش استرس اثرگذار باشد ؟ آیا واقعا موثر است ؟ جزییات بیشتر را در ادامه خواهید خواند.

استرس جزء جدایی ناپذیر زندگی امروزی است، بنابراین مدیریت استرس از مهم ترین تکنیک هایی است که باید یاد بگیریم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید با تغذیه صحیح می‌توان تا حدودی عوارض استرس‌های روزانه را کم کرد.

تغذیه چقدر در کاهش استرس موثر است؟

استرس معمولا در اثر عوامل محیطی بروز می‌کند و اگر این عوامل شدید باشند، نباید انتظار داشت که با تمهیدات تغذیه‌ای فردی ناآرام را به فردی آرام و بی استرس تبدیل کرد. اما باید بدانید عادات بد غذایی و تغذیه نادرست می‌تواند توان ذهنی را در مواجهه با عوامل استرس‌زا کاهش دهد و در نتیجه مدیریت شرایط استرس‌زا کم می شود و این مساله به ضرر فرد است. همچنین تغذیه خوب و درست به فرد کمک می‌کند از حداکثر توانایی روانی و جسمی خود بهره بگیرد و با شرایط استرس‌زا بهترین مقابله را داشته باشد.

مهم‌ترین اصل، داشتن نظم غذایی است زیرا بی‌نظمی غذایی خود استرس‌زاست. داشتن تنوع غذایی اصل مهم دیگر است. میوه‌ها و سبزی‌ها به‌خصوص انواع رنگی‌شان‌، منابع غذایی کربوهیدرات‌های پیچیده، املاح معدنی و برخی دمنوش‌ها نیز به کاهش استرس کمک می کنند. میوه و سبزی‌ها غنی از ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و فیتوکمیکال‌ها (مواد شیمیایی حیاتی گیاهی) هستند که در تقویت سیستم ایمنی و کاهش استرس نقش دارند.

آووکادو بخورید
در این میان  آووکادو به دلیل ترکیبی که دارد، بسیار مفید است. این میوه چرب گرمسیری به دلیل داشتن اسیدهای چرب خاص و پتاسیم به کنترل فشارخون که در شرایط استرس‌زا بالا می‌رود، کمک می‌کند. پتاسیم برخلاف سدیم که عموم مردم آن را به عنوان بالابرنده فشارخون می‌شناسند روی قطر رگ‌ها تاثیر می‌گذارد و فشارخون را پایین می‌آورد.

قندهای ساده ممنوع
نکته مهم دیگر کاهش مصرف قندهای ساده است. در واقع هر چه قندهای ساده بیشتری مصرف کنیم، قندخون سریع بالا و سپس پایین می‌آید. با افت قندخون برخی هورمون‌ها نظیر هورمون استرس در بدن ترشح می‌شوند تا قند را حفظ کنند و حالتی شبیه شرایط و حالت‌های استرس در ما رخ می‌دهد. در این شرایط معمولا افراد سعی می کنند شیرینی بخورند تا آرامش خود را بازیابند. به مرور شخصی که این روش را پیش می‌گیرد به مواد قندی معتاد می‌شود و با آن آرامش می‌یابد.

پتاسیم فراموش نشود
املاح معدنی به‌خصوص پتاسیم، روی، مس و آهن در تولید میانجی‌های عصبی ضروری است. کمبود این املاح به‌خصوص آهن در کاهش توانایی‌های ذهنی موثر است و در ضمن می‌توانند توان فرد را در مقابل بسیاری از عوامل استرس‌زا کاهش دهند. برای تامین املاح معدنی و همچنین برخی ویتامین‌ها مانند E، B و اسیدهای چرب ضروری مغزها بهترین منبع غذایی هستند.

اشتراک گذاری مطلب

قیمت فقط : 29000 تومان

تمامی حقوق برای مجله اینترنتی ناز بهار محفوظ است | Copyright Nazbahar.Com© 2013 - 2017
تلگرام