راه حل درمان سریع ، فوری و ساده ی سرفه

راه حل درمان سریع ، فوری و ساده ی سرفه

راه حل درمان سریع ، فوری و ساده ی سرفه

راه حل درمان سریع ، فوری و ساده ی سرفه

گلو درد و سرفه یکی از بیماری های شایع در کل جهان هستش.هر شخصی ممکنه بار ها دچار این بیماری بشه که بیشتر به دلیل سرما خوردگی هستش.اما سرفه کردن باعث اذیت شدن و دچار مشکل شدن شخص بیمار میشه.

در این مطلب براتون مقاله ای قرار دادیم که روش ها و راه حل هایی کاربردی برای درمان و تسکین گلو درد و سرفه ارائه کرده و میتونه تا حد زیادی شخص بیمار رو آروم کنه.در این مقاله دستور تهیه چند نوع چای قرار داده شده که در ذیل به شرح اونا می پردازیم

راه حل درمان سریع ، فوری و ساده ی سرفه

دستور چای ِ پیــاز : داروی سرفه ۳ لیتر آب ، ۱ کیلو پیاز
طرز آماده کردن :
پیازها را شسته و تمیز میکنیم و به چهار قطعه برش میزنیم. قطعات را  در یک کاسه ریخته ، آب می ریزیم و در حرارت قرار می دهیم ، تا زمانی که نیمی از آب تبخیر شود در حرارت میگذاریم. سپس می گذاریم خنک شود. ۲۵۰ میلی لیتر از مایع حاصل شده را  یک قاشق عسل کمی  آب لیمو می ریزیم.معمولا علائم سرفه بعد از دو بار خوردن کاهش میابد.

چای ضد سرفه:
مواد لازم مورد نیاز:

۲ سیب متوسط ، ۲ پیاز  متوسط ، ۱۱  عدد گردو
طرز آماده کردن :
پیاز ها را تمیز میکنیم و چهار قاچ کرده سیب را هم همینطور و گردوها را هم تمیز میکنیم مثل دستور قبلی در یک قابلمه ریخته ۳ لیتر آب می ریزیم و در حرارت می گذاریم تا نصف آبش تبخیر شود می گذاریم خنک شود چند بار در روز می نوشیم می توانید یک قاشق عسل و یا آبلیمو بزنید درعرض یکی دو روز سرفه از بین می رود.

آب پیاز  : باز کردن عروق و بهبود کارکرد مغز
مواد لازم :
۱۰۰ گرم عسل ؛ ۱۰۰ گرم آب پیاز
آب پیاز، را در یک شیشه  بریزید و  عسل اضافه کنید. خوب مخلوط کرده یک قاشق غذا خوری نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی بنوشید یعنی سه بار در روز حافظه را بهبود داده و رگها را باز میکند و  برای سلولهای مغزی بسیار خوبست.

 

منبع:hidoctor.ir

گردآوری و ویرایش: مجله اینترنتی ناز بهار

اشتراک گذاری مطلب

کلیه حقوق برای مجله اینترنتی ناز بهار محفوظ است All Rights Reserved - © 2013 - 2017