در “وین” چه گذشت؟

در “وین” چه گذشت؟

در "وین" چه گذشت؟

در “وین” چه گذشت؟

مذاکرات هسته‌ای در وین پس از سه روز پایان یافت. ادامه مذاکرات در نیویورک و در حاشیه اجلاس بازنگری معاهده ان پی تی از سر گرفته خواهد شد.

به نوشته بعیدی نژاد عضو تیم مذاکره کننده “این دور از مذاکرات هسته ای روز (جمعه) بعد ازظهر ساعت حدود ۵ و ۳۰ – ۲۰ به وقت تهران- پایان یافت. سالن زیرزمین هتل کوبورگ که به مزاح هیات های شرکت کننده به سالن اصلی فردو شباهت دارد، محل برگزاری نشست پایانی بود.”

مذاکره کنندگان ایرانی و غربی در سه روز اقامت در شهر وین نگارش متن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را آغار کردند.

عباس عراقچی در این باره گفت: «در ابتدای کار نگارش متن هستیم و این روند تا رسیدن به جمع بندی درباره چگونگی شروع کار و چارچوب ها، کمی کند است.»

محور اصلی گفتگوهای وین پیرامون تحریمها بود. آنطور که عباس عراقچی گفته است؛ “بحث ها مربوط به تحریم ها و روشن شدن ابعاد و جزییات آن” بوده است.

عراقچی درباره ابهاماتی که آمریکایی ها درباره لغو تحریم‌ها ایجاد کرده‌اند، گفت: در این باره هم طرف آمریکایی و هم اروپایی، روشنگری های بسیار خوبی کردند و همچنین درباره قانونی که در کنگره آمریکا در حال تصویب است بحث های بسیار مفیدی داشتیم.

ادامه مذاکرات در نیویورک و در حاشیه اجلاس بازنگری معاهده ان پی تی از سر گرفته خواهد شد از این رو محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران و هیأت مذاکره کننده بامداد یکشنبه راهی نیویورک خواهند شد و احتمال دارد با توجه به حضور وزرای خارجه ۱+۵ در نیویورک، مذاکراتی نیز در این سطح بین وزرای خارجه ایران و ۶ کشور برگزار شود

اشتراک گذاری مطلب

کلیه حقوق برای مجله اینترنتی ناز بهار محفوظ است All Rights Reserved - © 2013 - 2017