خبر مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان؟+جدید

خبر مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان+جدید

خبر مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان+جدید

خبر مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان+جدید

مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان؟ واقعیت یا …؟

ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان این روزها حال خوشی ندارد و هیچ منبع موثقی از داخل عربستان خبری از حالت جسمانی وی منتشر نمیکند.اما اخبار ضد و نقیضی که به ما میرسد حاکی از این است که حال وی اصلا مناسب نیست و ملک عبدالله در آستانه مرگ است.

مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان

یک فعال عربستانی که به دلیل افشای مسائل پشت پرده خاندان پادشاهی در عربستان از طریق توییتر با نام مستعار “مجتهد” شهرت یافته و هواداران بسیاری را کسب کرده است از احتضار پادشاه سعودی خبر داد.

مجتهد در تازه‌ ترین خبری که دقایقی پیش ، روی خروجی حساب توییتر خود قرار داده است از وضعیت مشرف به مرگ پادشاه عربستان سعودی خبر داد و نوشت : ملک عبدالله بن عبدالعزیز ، صبح امروز (شنبه) (۱۳ دی ۹۳) با مسئولیت و اصرار خودش، از بیمارستان به کاخ خود موسوم به بوستان “الخریم” بازگشت اما به محض تشدید وضعیت سلامت و رو به موت شدنش، دوباره به بیمارستان انتقال یافت.
مجتهد با انتشار تصویری از یک دستگاه تنفسی ، افزود: به محض بازگشت شاه به بیمارستان، بار دیگر تجهیزات تنفسی و لوله دستگاه اکسیژن مشابه تصویر زیر، به وی وصل شد تا از مرگ نجات یابد.وی در ادامه آورده علاوه بر خبرهایی که منتشر کرده، افزوده است: یک اطلاعیه بد نیز از خاندان سعودی در اختیار دارم که به محض اطمینان از زوال آسیب‌های حاکم بر وضعیت فعلی، منتشر خواهم کرد.به نظر می‌رسد منظور وی از این اطلاعیه، اطلاعیه رسمی مرگ ملک عبدالله و تغییرات جدید در هیئت حاکمه آل سعود باشد؛ تغییراتی که پیش‌بینی می‌شود با دشواری‌های پیچیده و بحران‌های فراگیر داخلی و منطقه‌ای همراه شود.

مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان

فقط این نیست ؛ یک رسانه مصری از جانشین پادشاه عربستان و کناره گیری ملک عبدالله از قدرت طی ساعات آینده خبر داد.شبکه النهار مصر از کناره گیری ملک عبدالله طی ساعات آینده خبر داد و بیان کرد: سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و مقرن بن عبدالعزیز ولیعهد خواهد شد.
این در حالی مطرح می شود که وضع جسمانی ملک عبدالله در هاله ای از ابهام قرار دارد و وی بیهوش بر روی تخت افتاده است و خالد التویجری رئیس دربار پادشاهی عربستان نمی تواند کاری انجام دهد و احکامی به نام وی صادر کند.

چیزی که واضح است ، این است که عربستانی ها نمیخواهند خبری از حال ملک عبدلله منتشر کنند و بعید هم نیست که حتی پس از مرگ وی هم خبری منتشر نشود و خبر مرگ را مدتی بعد منتظر کنند.

لازم به ذکر است در خاندان حکومتی عربستان هم اختلافاتی برای انتخاب ولیعهد وجود دارد.

و میدانیم ملک عبدالله با همکاری و بخاطر فشار اقتصادی به ایران ، در اقدامی بهای نفت خود را پایین آورده تا قیمت جهانی نفت کاهش و در نتیجه درآمد های حاصل از صادرات نفتی ایران کاهش و اقتصاد ایران مختل شود.

تاریخ انتشار مطلب : ۱۵ دی ۱۳۹۳

اشتراک گذاری مطلب

کلیه حقوق برای مجله اینترنتی ناز بهار محفوظ است All Rights Reserved - © 2013 - 2017