ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

غار تونیچیل مونگال

کشور «بلیز» (Belize) در آمریکای جنوبی بسیار مشهور است، آن هم به خاطر یافته های عجیب و غریبی که در یکی از غارهای این کشور به اسم غار «تونیچیل مونگال» به دست آمده. در این غار عجیب ۹۵۶۶ قطعه استخوان انسان کشف شده. دانشمندان می گویند این استخوان ها متعلق به بچه های چهار تا ۱۰ ساله هستند که در مراسمی سنتی برای رب النوع باران، آب و روشنایی «مایا»ها قربانی می شدند.
ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

جنگل خودکشی
ژاپن

جنگل بزرگ «اوکیگاهارا» (Aokigahara) مدت هاست که به یکی از وحشتناک ترین مکان های روی زمین تبدیل شده، برای اینکه این جنگل در نگاه ژاپنی ها بهترین جا برای مردن است. هر کسی وارد این جنگل می شود یا خودش را از درختی حلق آویز می کند یا با خوردن سم و مواد به زندگی اش خاتمه می دهد.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

کلیسای استخوان ها
پرتغال

اگر زمانی به کشور پرتغال رفتید حتما مسری به کلیسای استخوان ها بزنید. بله، کلیسایی مشهور که در و دیوار آن از استخوان های آدمیزاد پوشانده شده است. این کلیسای کوچک که در قرن شانزده میلادی به دست یک راهب فرقه فرانسیس مقدس بنا شد، یک اتاقک کوچک است با ۱۸٫۵ متر طول و ۱۱ متر عرض اما همین اتاقک نزدیک به ۵۰۰۰ استخوان آدم را در خودش جا داده است. در آن زمان مردم شهر «ایورا» یک مشکل بزرگ داشتند: دفن کردن مرده ها. برای همین راهبان شهر برای حل این مشکل یک راهکار عجیب پیشنهاد دادند. استخوان های مرده ها از قبرها بیرون آمد و برای تزیین کلیسا به کار گرفته شد. اینجوری هم کلیسا خالی نبود و هم شهر یک قبرستان تر و تمیز داشت.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

غارهای کانایان

می گویند دست نخورده ترین مومیایی های دنیا را می توان در فیلیپین پیدا کرد، آن هم درون غارهای دست ساز بشر در کابایان. این مومیایی ها که به روشی عجیب و متفاوت مومیایی شده اند، متعلق به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ سال قبل هستند و در تابوت های مخصوص به صورت چمباتمه قرار گرفته اند. مردم محلی معتقدند ارواح این مومیایی ها هنوز در منطقه زندگی آنها حضور دارند و ناظر رفتار و کردار آنها هستند.

این روزها مومیایی های فیلیپینی در شرایط امنیتی سختی نگهداری می شوند اما تا پیش از این بازدید عموم از این محل آزاد بود. داستان امنیتی کردن فضا هم از زمانی شروع شد که مردم منطقه کم کم شروع کردند به آوردن مومیایی ها به خانه های خودشان آن هم فقط برای اینکه دل شان نمی خواست پدربزرگ پدربزرگ پدربزرگ پدربزرگ شان جلوی دید دیگران باشد.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

شهر مردگان
روسیه

داستان «شهر مردگان» روسیه به قرن ۱۴ میلادی برمی گردد. در آن زمان قوم «اوستیای» در پنج تپه اطراف مشغول زندگی بودند. چون زمین در سرزمین همیشه یخ زده آنها کم بود، تصمیم گرفتند غیرقابل استفاده ترین مکان را برای گورستان مرده های خودشان انتخاب کنند. اینطور بود که شهر مرده های روسیه در تپه ای صعب العبور بنا شد.

گورستانی که به عقیده محلی ها اگر کسی وارد آن می شد – یا به خاطر ارواح قبرستان یا راه سخت و طاقت فرسایی که داشت – زنده بر نمی گشت. در این گورستان مردم خانه هایی کوچک درست می کردند و مرده ها را با لباس شان در آن می گذاشتند و سریع برمی گشتند.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

بازار طلسم
توگو

بازار طلسم توگو در شرق آفریقا از ترسناک ترین بازارهای دنیاست. این بازار که در «لومه» پایتخت توگو قرار دارد پر است از میزهایی که روی آنها از سر سگ گرفته تا پای فیل و پنجه شامپانزه و اسکلت گوریل فروخته می شود. مردمان این اشیا را برای رهایی از بیماری ها و مشکلات می خرند.

این روزها هر گردشگری که وارد این بازار می شود اول به دست یک طبیب سنتی معاینه می شود. قیمت مشخصی هم برای هر ویزیت در این بازار وجود ندارد زمانی که طبیب درمان را انجام داد، شروع می کند به حرف زدن با خدایان. او آنقدر حرف می زند تا با پولی که به او می دهید راضی شود و ساکت شود.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

جزیره هاشیما
ژاپن

«هاشیما» جزیره ای کوچک در ۱۵ کیلومتری نازاکی است که سال ها محل اسکان کارگران معدن زغال سنگ منطقه بوده. این جزیره که در سال ۱۸۸۷ به منطقه ای مسکونی تبدیل و آنقدر شلوغ شد که در سال ۱۹۵۹ به پر ازدحام ترین منطقه روی زمین شهرت یافت اما در سال ۱۹۷۴ معدن آن ریزش کرد و در چشم به هم زدنی تعداد زیادی جان شان را از دست دادند.

جزیره شلوغ ژاپنی ها یکباره به شهر ارواح تبدیل شد. شهری که این روزها بدون هیچ سکنه ای است هر چند که ژاپنی ها مدعی اند هنوز صدای ضجه و ناله معدنچی ها در شب های جزیره می پیچد.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

تپه صلیب ها
لیتوانی

از دور بیشتر به یک قبرستان متروکه شباهت دارد اما در این تپه هیچ جسدی دفن نشده است. مردم شهر به نشانه صلح طلبی فقط روی زمین صلیب نصب کرده اند. سلیقه گذاشتن صلیب در این محل به قرن ۱۴ میلادی بر می گردد. هنوز کسی درست و حسابی درباره دلیل نصب این صلیب ها چیزی نمی داند. شاید آن زمان مردم دنبال صلح و آرامش بودند. مردم محلی خودشان معتقدند هر کسی بتواند در این تپه صلیبی نصب کند، آینده خوب و روشنی خواهد داشت. می گویند ۵۰ هزار صلیب توی خاک این تپه کوچک فرو رفته. اوج نصب صلیب ها هم زمان جنگ جهانی دوم بوده است.

گردشگری سیاه

کلیسای سنت جورج
جمهوری چک

این کلیسا سال ها پیش حسابی رونق داشت، مردم روستای «لوکاوا» (Lukova) کلیسای کوچک شهر را هیچ وقت خالی نمی گذاشتند. همیشه برای انجام مراسم مذهبی به آنجا می رفتند تا اینکه در سال ۱۹۶۸ میلادی در زمان مراسم تدفین یکی از اهالی روستا، سقف کلیسا بی دلیل فرو ریخت و جان خیلی ها را گرفت. مردم روستا از آن سال دیگر به کلیسا پا نگذاشتند، برای اینکه در نگاه شان کلیسا محلی شوم و بدیمن بود.

کار به جایی رسید که مردم برای تخریب آن دست به کار شدند اما ساختمان متروکه کلیسا بعد از مدتی به دست یک هنرمند محلی به طرزی وحشتناک بازسازی شد. مجسمه روح های سرگردان و صدای ناله ای که از کلیسا به گوش می رسد کاری کرد که کلیسای متروک با همه ترسناکی و مخوف بودن به یکی از مشهورترین مکان های گردشگری سیاه تبدیل شود.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

قبرستان یهودیان
چک

این گورستان که از قدیمی ترین قبرستان های یهودیان دنیاست، در مدت ۳۵۰ سال – بین سال های ۱۴۳۹ تا ۱۷۸۷ – بیش از ۱۰۰ هزار نفر را در ۱۲ لایه خاک جا داده است. در آن زمان یهودی ها اجازه نداشتند مرده های خودشان را جایی جز محله یهودی نشین «ژوژوف» به خاک بسپارند، برای همین با هر بار لایه ریزی سنگ های قدیمی بیرون می آمدند و کنار سنگ های جدید جا می گرفتند. این کار آنقدر ادامه پیدا کرد که امروز ۱۲ هزار سنگ قبر در کنار هم فشرده در وسط شهر پراگ قرار گرفته اند.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

معبد توفت
تونس

قربانی کردن کودکان به پای رب النوع ها در زمان های قدیم امر مرسومی بوده. مردم دوران باستان برای قربانی کردن بچه ها، محل خاصی داشتند و البته مراسم خاصی. در مراسم آنها کسی حق نداشت در زمان قربانی کردن نوزاد یا کودک گریه زاری راه بیندازد. به نظر آنها با گریه کردن در نگاه رب النوعی که به پایش قربانی می ریختند، ارزش قربانی کم می شد.

در سال ۱۹۲۱ میلادی باستان شناسان توانستند یکی از عجیب ترین معابد مخصوص قربانی کردن کودکان را در تونس پیدا کنند. در معبد «توفت (Tophet) تونس تخته سنگ های بزرگی کنار هم قرار داشت که مخصوص قربانی کردن بچه ها بود. تخته سنگ هایی کنار هم که نشان می داد مردم تونس زمانی تعداد زیادی کودک را با هم به پای رب النوع ها سر می بریدند. می گویند تعدادی از این بچه ها در این معبد سر بریده و بعد به خاطر قحطی در منطقه خورده شده اند.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

دخمه گورهای پاریس
فرانسه

باورش سخت است اما زیر شهر زیبای پاریس چندین قبرستان بزرگ قرار دارد. این قبرستان ها – که به صورت شبکه های کانال مانند به هم وصل هستند و به «گور دخمه» مشهورند – تقریبا محل دفن شش میلیون جسد هستند. این طور که می گویند در روزهای درگیری انقلاب فرانسه آن قدر تعداد قربانی ها زیاد شده بود که مردم دالانی دو تا سه کیلومتری زیر شهر حفر کردند. آنها برای خلاص شدن از بوی تعفن، اجساد قربانی ها را به دالان بردند. گویا انتقال اجساد در شب و با حضور یک کشیش انجام می گرفت و به مدت دو سال ادامه داشته است. بعضی منابع طول این دخمه ها را بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ کیلومتر هم تخمین زده اند. حالا این روزها گور دخمه های پاریس که هنوز تعداد زیادی از آنها دست نخورده باقی مانده اند به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شده اند.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

تابوت های آویزان سگادا
فیلیپین

نزد مردم قوم «ایگوروت» منطقه «ساگادا» (sagada) در فیلیپین، مرده ها ارج و قرب زیادی داشتند. این قوم که از دو هزار سال قبل در این منطقه زندگی می کردند برای احترام به اجساد مرده ها، آنها را درون تابوت های خاصی قرار می دادند. بعد تابوت ها را با استفاده از میخ به صخره های نزدیک محل سکونت شان آویزان می کردند. این کار مراسم خاص خودش را داشت. آنها تابوت ها را قبل از مرگ طرف روی صخره ها آماده می کردند و بعد از مرگ شخص با زحمت جنازه اش را توی آن می گذاشتند. تابوت ها مدتی در کوه می ماندند و بعد به غار برده می شدند. مردم ایگوروت معتقد بودند روح مرده با نصب شدن روی کوه ها، راحت تر و سریع تر به بهشت راه پیدا می کند.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

جزیره عروسک ها
مکزیک

در مکزیک مکانی به اسم کانال مخفی «هوچیمیکو» (Xuchimico) در نزدیکی مکزیکوسیتی است که به جزیره عروسک ها معروف شده، جزیره ای که از هر درخت آن تعداد زیادی عروسک با شکل های ترسناک آویزان شده است. می گویند آویزان کردن این تعداد عروسک در این جزیره کار مردی است که حدود ۵۰ سال خانواده اش را ترک کرد تا به این جزیره بیاید و این باغ وحشتناک را درست کند.

او هر روز از زباله دان های شهر عروسک جمع می کرد و به باغ می آورد. می گویند سال ها پیش دختربچه ای در کانال نزدیک منزل او جلوی چشم هایش غرق شده و او نتوانست برایش کاری کند. مرد مکزیکی هم بعد از آن واقعه با آویزان کردن عروسک ها می خواسته روح دخترک را از خودش راضی کند. بعد از او هم دیگر گردشگرها دست بردار نیستند و هر کدام عروسکی را به این جزیره می آورند و روی درخت آویزان می کنند.

ترسناک ترین مکان های کره زمین

ترسناک ترین مکان های کره زمین

اشتراک گذاری مطلب

کلیه حقوق برای مجله اینترنتی ناز بهار محفوظ است All Rights Reserved - © 2013 - 2017