موگرینی: صد درصد با ایران توافق خواهیم کرد

موگرینی: صد درصد با ایران توافق خواهیم کرد

موگرینی: صد درصد با ایران توافق خواهیم کرد

موگرینی: صد درصد با ایران توافق خواهیم کرد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی گفت مطمئن است تفاهم سیاسی هسته ای حاصل شده در سوییس بین ایران و گروه ۱+۵ تا تیرماه به توافق جامع و نهایی منجر خواهد شد.

به گزارش نازبهار و به نقل از خبرگزاری مهر: «فدریکا موگرینی» گفت در مورد دستیابی ایران و گروه ۱+۵ به توافق نهایی تا پایان مهلت تعیین شده اطمینان داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اقدام اخیر مسکو در لغو ارسال سامانه موشکی اس-۳۰۰ به ایران و این که این اقدام برخلاف تفاهم سیاسی حاصل شده در لوزان سوئیس است، این مطلب را عنوان کرد.

ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در روز ۱۳ فروردین ماه به بیانیه ای مشترک رسیدند که مبنایی برای نگارش متن توافق جامع هسته ای با ایران خواهد بود.

براساس تفاهم حاصل شده در لوزان سوییس، ایران و گروه ۱+۵ تا ۱۰ تیرماه فرصت دارند تا درباره نگارش متن توافق جامع و نهایی هسته ای به نتیجه برسند.

هفت گذشته ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه با ارسال سامانه موشکی اس-۳۰۰ به ایران موافقت کرد. وی امروز طی مصاحبه ای تلویزیونی گفت لغو ممنوعیت ارسال اس-۳۰۰ پاسخ به تلاش ایران برای تفاهم با غزب است.

گفتنی است روسیه در سال ۲۰۱۰ ارسال این سامانه را به ایران به دلیل تصویب قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل متحد ممنوع کرده بود.

اشتراک گذاری مطلب

کلیه حقوق برای مجله اینترنتی ناز بهار محفوظ است All Rights Reserved - © 2013 - 2017